LECZENIE RAN

Zajmuję się leczeniem ran z zastosowaniem specjalistycznych nowoczesnych opatrunków

Usługa obejmuje:

  • zaplanowanie procesu leczenia, z uwzględnieniem chorób współistniejących u pacjenta i rany (pooperacyjna, odleżynowa, owrzodzeniowa, oparzeniowa),
  • przygotowanie i oczyszczenie rany,
  • dobór odpowiedniego opatrunku specjalistycznego w zależności od rodzaju rany,
  • zmiana opatrunku w obrębie ran przewlekłych,
  • zabezpieczenie skóry wokół rany, zabezpieczenie opatrunku,
  • edukacja i szkolenie pacjenta i rodziny,

Oferuję wdrożenie do leczenia terapii wspomagającej – kompresjoterapii, obejmującej szkolenie oraz naukę bandażowania,

Kompresjoterapię stosujemy również celach profilaktycznych jako zapobieganie zakrzepicy i zatorowości płucnej po zabiegach operacyjnych, jest główną metodą zapobiegania nadciśnieniu żylnemu u pacjentów cierpiących z powodu owrzodzeń podudzi.

Leczenie uciskiem jest główną metodą profilaktyki i likwidacji obrzęków limfatycznych.

Prowadzę profilaktykę i edukację pacjenta i jego rodziny w zakresie zapobiegania powstawaniu ran odleżynowych i owrzodzeń u pacjentów.

Na bieżąco aktualizuję wiedzę w zakresie leczenia ran uczestnicząc w konferencjach i kursach związanych z tematyką leczenia ran.

W terapii ran przewlekłych, takich jak stopa cukrzycowa czy owrzodzenia kończyn dolnych, w pierwszej kolejności należy skupić się na terapii przyczynowej, tj. przeciwdziałać schorzeniu, które przyczyniło się do utrudnionego gojenia się ran.

Trafnie postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane leczenie stanowią sukces terapeutyczny.

Leczenie ran to wielowymiarowy proces. Do prawidłowego gojenia konieczna jest właściwa pielęgnacja – antyseptyka i zmiana opatrunków. Warto wybrać specjalistyczne produkty, które aktywują gojenie ran oraz dostarczać pacjentowi składników odżywczych koniecznych dla procesów naprawczych.

W całym procesie leczenia niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja ran – oczyszczanie przy każdej zmianie opatrunku, stosowanie środków o działaniu odkażającym oraz nawilżanie.

Terapia ran przewlekłych w domu jest możliwa, należy jednak pozostać pod stałą kontrolą pielęgniarki.

Pacjent i jego rodzina mogą skorzystać z edukacji w zakresie sposobów zmiany opatrunków i metod leczenia ran, co przyspiesza proces leczenia.